Gdzie to wrzucić ?
𝗗𝗥𝗢𝗕𝗡𝗬 𝗭Ł𝗢𝗠
Do żółtego worka na plastik/metal wrzucamy m.in. drobny złom (czyli taki który mieści się nam gabarytowo w standardowym żółtym worku).
„𝗭ł𝗼𝗺” 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘁𝗼 𝗼𝗸𝗿𝗲𝘀́𝗹𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗱𝗼𝘁𝘆𝗰𝘇𝗮̨𝗰𝗲 𝘄𝘀𝘇𝗲𝗹𝗸𝗶𝗰𝗵 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝗺𝗶𝗼𝘁𝗼́𝘄 𝘄𝘆𝗸𝗼𝗻𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝘇 𝗺𝗲𝘁𝗮𝗹𝘂, 𝗸𝘁𝗼́𝗿𝗲 𝗺𝗼𝗴𝗮̨ 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮𝗰́ 𝗽𝗼𝗻𝗼𝘄𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘁𝘄𝗼𝗿𝘇𝗼𝗻𝗲 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗽𝗿𝗼𝗰𝗲𝘀𝘂 𝗿𝗲𝗰𝘆𝗸𝗹𝗶𝗻𝗴𝘂.
Dla zainteresowanych podstawowa klasyfikacja złomu
𝗭ł𝗼𝗺 𝘀𝘁𝗮𝗹𝗼𝘄𝘆 – dzielimy go na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, ze względu na swoje gabaryty, postać oraz skład chemiczny pozwala na wykorzystanie go jako wsad w piecach hutniczych. Złom niewsadowy, przed umieszczeniem w piecach hutniczych musi zostać poddany obróbce mechanicznej lub termicznej w celu redukcji wymiarów, masy oraz postaci. Złom niewsadowy dzielimy ponadto na złom ciężki i lekki.
𝗭ł𝗼𝗺 𝘇̇𝗲𝗹𝗶𝘄𝗻𝘆 – dzielimy go na złom maszynowy oraz handlowy. Gdzie maszynowy to tak zwane żeliwo ciemne, z którego zbudowane są między innymi korpusy silników. Natomiast handlowy to żeliwo białe, z którego tworzone są na przykład instalacje sanitarne.
𝗭ł𝗼𝗺 𝗺𝗲𝘁𝗮𝗹𝗶 𝗻𝗶𝗲𝘇̇𝗲𝗹𝗮𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 – jest to zdecydowanie najbardziej ceniona odnoga złomu, w skład której wchodzą: aluminium, cynk, miedź, ołów, mosiądz, brąz, znal i kajner
𝗭ł𝗼𝗺 𝘂𝘇̇𝘆𝘁𝗸𝗼𝘄𝘆 – jest to złom nadający się do wykorzystania go do celów innych niż przetopienie w ramach procesu złomowania. Są to na przykład części do aut, motocykli czy innych urządzeń mechanicznych, które z powodzeniem możemy wykorzystać przy naprawie wciąż działających urządzeń i maszyn